Ташлицький колектив

Первинна організація с. Ташлик Смілянської районної організації УТМР Черкаської  обласної організаціі УТМР є одним з найбільших колективів районної організації. На обліку перебуває 35 членів Товариства, з яких 21 особа є мешканцями с. Ташлик, а 14 осіб це члени Товариства з м.Сміла.

УТМР м.Сміла

В 2016 році на звітно-виборних зборах первинної організаціі УТМР с.Ташлик повторно був обраний головою первиннго колективу Гузьман Іван Леонідович.

Первинний мисливський колектив с.Ташлик був створений в 50-ті роки минулого століття та входив до Ротмістрівського району Київської області.

Після утворення Черкаської області в 1954 році колектив приєднався до Смілянського району.

В 1972 році мисливці колективу на лісовій галявині урочища «Сізьонове» за свої кошти побудували цегляний мисливський будиночок.

Великий вклад в розвиток колективу зробили мисливці: Корецький Володимир Адамович – голова ПМК, Волошун Іван Гнатович, Каранда Микола Артемович, Демиденко Василь Панасович, Лимар Микола Михайлович, Кричевський Микола Данилович, Радченко Борис Павлович та інші.

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

На даний час мисливці первинної організації УТМР с.Ташлик не тільки дбайливо оберігають надбання старших мисливців, а й примножують здобутки.
В 2017 році мисливці колективу виконали роботи з капітального ремонту мисливського будиночку, а саме: підсилили фундамент, відремонтували підлогу, повністю замінили огорожу.

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

Мисливці колективу проводять широку роз’яснювальну роботу серед місцевого населення з питань охорони природи та раціонального використання мисливських тварин, риби, пернатої дичини, організовано приймають участь у проведенні біотехнічних робіт в угіддях, проводять заходи з охорони та відтворення мисливських тварин, збагачення їх видового складу, охороні мисливсько-рибальских угідь, боротьбі з браконьєрством.

На сьогодні ПМК с.Ташлик займається веденням мисливського господарства на площі 3905 га мисливських угідь, з яких:

лісові – 787 га;

рілля – 2927 га;

заболочені землі – 133 га;

ставки та озера – 26 га;

чагарники – 32 га;

відтворювальна ділянка – 850 га.

УТМР м.Сміла

Відтворювальна ділянка виділена в натурі та позначена спеціальними аншлагами для кращого збереження маточного поголів’я та своєчасного його відновлення і підвищення загальної продуктивності мисливських угідь с.Ташлик.

В мисливських угіддях колективу побудовано три навіси для збереження кормів, десять годівниць для козуль,чотири підгодівельні майданчики для кабанів, десять підгодівельних площадок для фазанів, тридцять шість солонців.

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

Щорічно заготовляється кормів, відповідно до плану із 20% запасом. На підгодівельні майданчики і кормушки в 2017 році вивезено 12 тонн зерновідходів, 4 тонни кукурудзи, 2,5 тонни сіна.

За даними обліку диких парнокопитних і хутрових звірів на 1 січня 2018 року в мисливських угіддях налічується: козуль – 17, кабанів – 6, зайців – 95, лисиць – 8 та борсуків – 6.

Мисливці колективу ведуть активну боротьбу з хижаками, та на протязі сезону полювання 2017-2018р.р. в мисливських угіддях було знищено: бродячих собак – 4, лисиць – 35,
бездомних котів – 2.

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

Незамінними помічниками під час полювання є мисливські собаки.

УТМР м.Сміла

В трьох місцях мисливських угідь організовані спеціально обладнані місця для відпочинку мисливців.

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла

УТМР м.Сміла